Naša spoločnosť spolupracuje s renomovanými výrobcami PUR pien takmer z celej Európy a vďaka tomu je schopná poskytnúť také portfólio druhov a typov pien, aké nie sú schopní poskytnúť jednotliví výrobcovia samostatne. Všetky peny sú certifikované v zmysle platných noriem a neobsahujú žiadne látky na báze fluórchlóruhlovodíkov (FCKW), halónu a pod.


Štandardné mäkčené peny s uzavretou bunkovou štruktúrou na báze TDI od objemovej hmotnosti 14kg/m3 až po 65kg/m3. Široká paleta farebných odtieňov.


Vysokoelastické alebo tiež označované ako "studené peny" alebo "HR peny" sú peny zväčša s otvorenou bunkovou štruktúrou vyrábané na báze TDI alebo MDI. V ponuke v širokej škále farieb a od objemovej hmotnosti 26kg/m3 až po 53kg/m3.

 


Viscoelastické peny alebo tiež označované ako "pamäťové peny" alebo "lenivé peny" boli vyvinuté pre NASA (Národný úrad pre letectvo a kozmonautiku v USA) , ale našli vynikajúce uplatnenie aj v iných oblastiach života. Typickou aplikáciou sú matrace alebo ergonomické vankúše. V ponuke od objemovej hmotnosti 45kg/m3 až po 85kg/m3 v rôznych atraktívnych farbách. Možné vyhotovenie aj s chladivým účinkom.


Štandardné ako aj HR peny vo vyhotovení so zníženou horľavosťou zodpovedajú štandardom BS5852/2006 alebo v prípade požiadavky aj California TB117/2013. Sú určené pre použitie vo verejných priestoroch, hoteloch, hromadnej doprave a pod., obzvlášť vyžadované v niektorých krajinách. Pre použitie v motorových vozidlách spĺňajú peny normu FMVSS302.


Peny v antibakteriálnom vyhotovení používané vo veľkej miere na výrobu matracov pre alergikov a deti. Vhodné aj do vlhkejšieho prostredia s možným rizikom vzniku plesní.


Peny s antistatickou úpravou poskytujú ochranu pred ESD (elektrostatickým výbojom) našli uplatnenie hlavne v elektrotechnickom a automobilovom priemysle.


Peny obohatené o prírodné oleje získavané hlavne z obnoviteľných zdrojov ako sú sójové bôby, ricínové semená, bavlníkové semená, nimbové semená, semená Milletie, atď.


Pojené peny označované tiež ako "P - pojenky" alebo "R - rebond" sú peny získavané z drvených zvyškov pien, ktoré sa vplyvom pojiva a tlaku spájajú, čím dostáva pena "druhý život". Takto vyrobená pena prispieva k zníženiu znečistenia životného prostredia zhodnocovaním zvyškov vzniknutých po rezaní PUR pien. Okrem ekologického prínosu je jej výhodou prijateľná cena. V ponuke od objemovej hmotnosti 40kg/m3 až po 260kg/m3.


Do tejto kategórie radíme peny s unikátnymi vlastnosťami vhodné pre rôzne typy použitia. Medzi najpoužívanejšie peny v tejto širokej kategórii patria:

  • outdoorové peny vhodné do vonkajšieho a/alebo vlhkého prostredia,
  • peny s aromatickými olejmi vhodné na relaxačné, terapeutické a iné použitie,
  • peny s chladivým účinkom,
  • "advanced" HR peny so zárukou až 7 rokov,
  • filtračné peny,
  • iné.