Zavedením nového, inovatívneho a plne automatizovaného výrobného procesu v našej spoločnosti je možné zabezpečiť kvalitnejšiu a efektívnejšiu výrobu. Nová, implementovaná technológia, nám umožňuje výrobu a spracovanie nového typu produktu. Merateľným ukazovateľom v rámci inovácie procesu bude zavedenie inovačného procesu priamo do výroby spoločnosti.

Nakoľko každá časť nášho tela potrebuje pri spánku inú oporu, práve výrobky s rozlíšenými anatomickými zónami tieto požiadavky spĺňajú. Práve z tohto dôvodu je novým produktom v našom výrobnom portfóliu, 7-zónová nopková profilovaná pena, používaná ako vrchná časť matracov. Špeciálna 7-zónová nopková profilácia zabezpečuje pohodlie, vzdušnosť, pružnosť a pomáha udržať prirodzené vyrovnanie tela. Navyše rovnomerne rozmiestňuje telesnú hmotnosť a zaručuje tak pohodlný spánok po celú noc.

Každá zóna sa prispôsobuje jednotlivým častiam tela. Poskytuje ľahkú oporu pre hlavu a chodidlá a strednú oporu pre ramená a stehná. Okrem toho poskytuje väčšiu oporu pre spodnú časť chrbtice a trup. Tvarovaný povrch v spánku jemne masíruje a zlepšuje cirkuláciu vzduchu v matraci, čo zabraňuje vzniku tepla a vlhkosti. Špeciálne zónovanie tiež uľahčuje distribúciu tlaku, ktorý podporuje dobrý krvný obeh, čoho dôsledkom je pohodlný spánok.

Špecifikácia a význam jednotlivých profilovaných zón:

  • 1. zóna – zóna hlavy a krku - táto oblasť poskytuje správnu podporu hlavy a krku, ktoré zabraňujú bolestiam v tejto časti.
  • 2. zóna – zóna ramien a hornej zadnej časti - je mäkšia, aby umožnila ramenám mierne klesnúť, pri spánku na boku, čím pomáha zmierňovať prípadne bolesti v krku a ramenách.
  • 3. zóna - oblasť bedrovej časti - dôležitá pre pohodlie spodnej časti chrbta, ktorá zmierňuje napätie a bolesti chrbta. Táto oblasť je najpevnejšia, poskytuje podporu prirodzenej krivky na chrbte a zabraňuje prehĺbeniu chrbtice.
  • 4. zóna - panvová zóna - Táto zóna umožňuje, aby boky kontúrovali matrac pre odľahčenie bodu tlaku a zarovnanie chrbtice.
  • 5. zóna - zóna kolena - zóna kolena má rovnakú pevnosť ako oblasť bedrovej oblasti. Táto zóna poskytuje správnu podporu pre kolená a pomáha zmierniť zápaly kĺbov.
  • 6. zóna - Zóna dolných končatín - Zóna dolných končatín je podobná ako oblasť ramien a hornej zadnej časti. Poskytuje pohodlie a tlakový bod pre nohy.
  • 7. zóna - Zóna nohy a členku - Táto oblasť je konštruovaná s rovnakou pevnosťou ako oblasť hlavy a krku a poskytuje zmierňovanie komfortu a tlaku v nohách a členkoch.

View the embedded image gallery online at:
https://www.molitas.sk/sk/novinky#sigProId91f06da1e4

V rámci poznatkov z trhu na území SR, ale aj blízkeho zahraničia je možné skonštatovať, že tento typ peny je žiadaným produktom hlavne kvôli svojim vynikajúcim zdravotno-hygienickým vlastnostiam. Na slovenskom trhu je síce produkt dostupný, ale nikto ho v SR nevyrába.